مناجات وداع با ماه رمضان

 

   ستایش خدایی راست که قلب را از نور خود یقین بخشید و دل را گنجینه ای کرد و کلیدش را تنها در ید قدرت خود نهاد ، تا در سراپرده ی دل چیزی جز او و یادش جای نگیرد .

  سلام پروردگار دل های سوخته ، آفریدگار تمام هستی و ای تنها پناه بی پناهان .  خداوندگار ماه رحمت ، ماه ضیافت عظیم ، ماهی که در آن چه دلها که می رسد به عرش و چه اشک ها که با فرشتگان آسمان به اجابت نزدیک می شود .

  ای مولای ما و ای آقای ما ! دلتنگ تر از همیشه به درگاهت آمدم ، بی تاب تر از همیشه چشم به رحمتت دوخته ام تا مگر از روی لطف نگاهی به این بنده ی بی مقدارت کنی و جرم و گناهش را نادیده بگیری ، و با او آن را نکنی که سزای اوست بلکه آن کنی که سزاوار کریمی چون تو است .

  ای انتهای آرزوی عارفان ! ماه بزرگ ضیافتت لحظه لحظه دارد به پایانش نزدیک می شود و من بیم آن را دارم که تا ضیافت بعدی تو فرصتی نداشته باشم . پس ای خداوند رحیم بر من رحم کن و مرا به خاطر کوتاهی ها و عصیان هایم در این ماه ببخش و سراپرده ی دلم را در ضیافت همیشگی خود قرار بده .    

 

از عرش خدا تا به ثری ملک خداست             در مِلک خدا هر چه کند حکم رواست

کس را نرسد که پرسد از حضرت حق          کاین حکم چگونه بود و آن حکم چراست

شاعر : بابا افضل کاشانی            

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
مشتی اسمال

سلام یاد این شعر افتادم در کار گلاب و گل حک ازلی این بود کاین شاهد بازاری وان ژرده نشین باشد. نمیدونید چرا؟؟؟؟ به روزم.

میرزائی

باسلام در صورت تمایل به تبادل لینک مارا باعنوان منتظران مهدی فاطمه لینک کنید تا ما هم شما را لینک کنیم با شد تا با کمک یکدیگر زمینه فرج مهدی فاطمه را فراهم کنیم با تشکر التماس دعا