با آل علی هر که درافتاد ، ورافتاد . . .

 

  این روزها موسم تجدید بندگی است ، موسم آن است که لباس چرکی منیّت را بیرون بیاندازیم و لباس سپید عبودیّت را بر تن کنیم . این روزها حاجیان  دارند خود را آماده می کنند برای پوشیدن لباس سپید احرام تا حرمت گذارند خانه و صاحب خانه را ، و من کیلومترها دورتر از خانه به دنبال صاحب خانه می گردم در دلم و دارم ذبح می کنم اسماعیل دلم را تا شاید از امتحان ساده ی خدا سر بلند بیرون بیایم .

  در مشعر دلم دارم می آموزم شعور را و در منای دلم دارم آرزو می کنم دیدن آخرین نشانه ی خدا در زمین را ، کاش روزی در طواف حرم عشق ببینم رویت . و ای کاش روزی مجنون شوم در بیابان عربستان برای پیدا کردن آخرین حجت خدا در زمین .

  و اما در عرفه دلم می بینم کاروانی را که حجشان را نیمه کاره رها کرده اند تا دین محمد (ص) را زنده کنند و چه عاشقانه لبیک می گویند به عبودیت و بندگی خداوند قادر .

  کاروان عاشقان دارند می روند به مقتل عشق ، بی هیچ هول و هراسی از مرگ ، آخر شهادت " اهلا من العسل " است و این شهد و عسل را تنها به آنانی می دهند که سر ببازند در راه لبیک حاجیان ، و چه معامله پرسودی است در مقابل این همه بزرگی  .

  کاروان عاشقان در راه است و من دارم روضه می خوانم برای سرهای بریده ، دارم زمزمه می کنم " مکن ای صبح طلوع " را و ناله می کنم غربت خون خدا را در زمین خدا ، در جایی که زیارتش مقدم شده بر زیارت خانه ی خدا ، آن جا که عاشقان حق آرزوی رفتن به آن را دارند تا هروله کنان خاک بر سر بریزند از غم سالار شهیدان ، و چه عاشقانه گفت آن اهل دل : " که گویی تمام غم این صحرا را زینب (س) با خود برده است " و این چه آرامشی است در قتلگاه عاشقان حق ، که این چنین پرچمش را بعد از قرن ها هنوز بلندتر از هر کاخی کرده است .

  و چه زیبا تاریخ تکرار می شود و بدعت ها تازه و حرامیان هنوز نسلشان می رسد به شمر و یزید و عمر سعد و ابن زیاد ، و هنوز دارند هلهله می کنند حرامیان ، و من دلتنگ تر از همیشه در انتظار روز موعود نشسته ام تا فرمان جهاد بگیرم برای هلاکت این حرامیانی که در همین نزدیکی خواستند پرچم حق را پایین بکشند ، و چه جاهل اند این حرامیان بی حیا که هنوز نیاموخته اند که : با آل علی هر که در افتاد ، ور افتاد . . .

  و من در روز شمار محرم به یاد فریاد شهید مطهر می افتم که گفت : " شمر هزار و چهارصد سال پیش مرد، شمر امروزت رو بشناس ." دارم کلاس یزید شناسی می گذرانم در مکتب آل رسول (ص) .

و هنوز اشک چشمم را پاک نکرده ام که داغ تازه ای بر دلم می نشیند ، می بینم که حرامیان سنگرها ساخته اند اطرافم و می ترسم از روزی که خنجر بکشم بر روی همسایه ام که دست به دست حرامیان داده و چه زیبا سرود شاعر بسیجی بارانی ، مرحوم آغاسی :

ما منتظریم تا محرم گردد

هنگامه ی امتحان فراهم گردد

آن وقت ماییم و تیغ و حلقوم شما

یک مو ز سر علی اگر کم گردد

 

/ 3 نظر / 7 بازدید
پيوند سراي نقدنيوز

سلام هموطن عزيز با افتخار پيوند سراي نقدنيوز راه اندازي شد تا گامي ديگر جهت حمايت از فعالان حوزه سايبر برداشته شود. پيوند سراي نقدنيوز اين امكان را به شما مي دهد تا مطالب مندرج در سايت ها و وبلاگ ها و همچنين لينك هاي مورد علاقه خود را در سراسر فضاي سايبر به اشتراك بگذاريد تا مطالب شما بيشتر ديده شود. به اجتماع ما بپيونديد تا بتوانيد: * لينك مطالب وبلاگ خود يا هر سايت و وبلاگ ديگري را ارسال كنيد * به مطالب جذاب راي دهيد * گروه بسازيد و به گروه هاي ديگران بپيونديد * مطالب را تحت گروه ها با ديگران به اشتراك بگذاريد * لينك هاي جالب را در حساب كاربري خود ذخيره كنيد و براي هميشه نگه داريد * راي هاي خود را دنبال كنيد و نظرات ديگران را جويا شويد آموزش استفاده از پيوند سراي نقدنيوز : http://naghdnews.ir/news-analytics/news-analytics/6539-linkbox.html پيوند سراي نقدنيوز : http://naghdnews.ir/link http://naghdnews.ir/link [گل][گل][گل][گل]

مشاوره سنگ صبور سعا

ستيز با وسوسه ها! عزيزان! سخن از «سكينه» و آرامش روح و روان در ميان بود، همان گوهر گرانبهايى كه خليل اللّه براى يافتن آن، گاهى به ملكوت آسمان ها و زمين نظر مى افكند و آن را در جهان با عظمت بالا جستجو مى كرد: «وَ كَذلِكَ نُرِىَ اِبْراهيمَ مَلَكُوتَ السَّماواتِ وَ الاَْرْضِ وَ لِيَكُونَ مِنَ الْموُقِنينَ»(1). و گاه مرغان چهارگانه را كه به گفته بعضى از ارباب تفسير هر كدام مظهر يكى از صفات نكوهيده انسان بودند (طاووس مظهر خودنمايى و غرور، خروس مظهر تمايلات شديد جنسى، كبوتر مظهر لهو و لعب، و كلاغ مظهر آرزوهاى دراز!) سر بريد و در هم كوبيد تا پس از احياء مجدد، اطمينان به معاد يابد و به آرزوى قلبى خود (لِيَطْمَئِنَّ قَلْبِىْ)(2) برسد. اين گوهر گرانبها يعنى سكينه و آرامش را چگونه مى توان يافت؟ و در كدامين اقيانوس جستجو كرد؟ مشاوره سنگ صبور بروزم... ...